Bizler;

hekimliğin doktorluktan ibaret olmadığına, hekim olmak için merhameti, saygıyı, tevazuyu her daim korumak gerektiğine inanan; bizlerle aynı derdi taşıyan ülkenin dört bir yanındaki yoldaşlarımızla, insana ve hayata dair gönlümüzün ulaştığı her yerde iyilik ve sağlık yolunda koşturmayı görev edinen, aynı zamanda nitelikli birer sağlıkçı olmayı tüm insanî duygularla birleştirmeyi amaçlayan bir grup genciz.

Yolumuz, Yolculuğumuz;

   Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu 2018 yılının Şubat ayında dertli ve samimi birkaç genç gönüle düştü önce. Onlar önce yoldaş sonra yol oldular birbirlerine.

Zaferin değil seferin, varmanın değil hakkıyla yol alabilmenin ve büyük kalabalıklarla değil aynı dertlerle dertlenmiş dostlarla yürümenin mühim olduğu, deva bulmak ve deva olmak için yürüdükleri bir yol.

Bu yolda iyilikten önce iyileşmek, almadan önce verebilmek, bir söz söylemeden önce dinleyebilmek ve gönüllülükten önce sorumluluk var. Bu yolda mazlumu tanımak, zalime mesafe koymak var. İnandıkları uğruna bazen vazgeçebilmek, yanlışları haykırabilmek, hakkı yenenin hakkını korumaya çalışmak var. Görmek, şahit olmak, öğrenmek var. Bu yolda ben, sen, o yok. Biz varız. Yüreği, ruhu ve tüm idealleriyle gençliğinin hakkını vermeye çalışan, dünyaya dair ümidini yitirmemiş, kendinden ve çevresinden başlayarak güzellikler yeşertebileceğine inanan; iyilik nasiptir, fıtrattır ve dahi en çok fırsattır diyen bizler. Bir gayretimiz, derdimiz ve bir de söyleyeceğimiz var. Dilerseniz kulak verebilir, yolculuğumuzda bizimle olabilirsiniz. Size varacağımız yer hakkında vaatler veremeyiz, zira henüz seyir halindeyiz.

Ancak biz pek de fena yol arkadaşları değiliz 🙂

Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_6193-1024x1024.png