Hayatımızın her anı, yaptığımız tercihlere göre şekillenir. Bu nedenle vereceğimiz basit kararlarda bile tüm ihtimalleri gözden geçirir, kendimiz ve çevremiz için en uygun seçimi yapmaya çalışırız.


Birçoğumuzun hayatında dönüm noktası olarak kabul ettiği anlardan biri de şüphesiz üniversite dönemidir. Ve elbette, üniversite seçimi yaparken de, yeterli bilgiye ulaşmak için çeşitli yollardan akıldaki tüm sorulara en makul cevaplar aranır.


Bizler aynı yollardan geçmiş ve tercih döneminin zorluğuna birebir şahit olmuş gençler olarak, merak edilen konular hakkında fikir sahibi olmak için, bu bölümlerde okuyan öğrencilerden destek almanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu düşünceyle, Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu olarak sağlık alanında tercih yapacak arkadaşlarımız için, en sık sorulan soruları derledik ve çeşitli üniversite-bölümlerde okuyan öğrencilere yönelttik.


Üniversitenin sağladığı avantajlar ve dezavantajlar, kampüs ortamı, üniversitenin bulunduğu şehrin imkanları gibi birçok konunun yer aldığı röportajlara, tercih haritasından istediğiniz şehir ve üniversiteye tıklayarak ulaşabilirsiniz.