‘‘Neden büyük ırmaklardan bile heyecanlıydı
Karlı bir gece vakti bir dostu uyandırmak.’’

                Bu etkinliğimizde farklı şehirlerdeki  SİHAT gönüllülerinden dostlarımızı Bolu’ya davet ediyor, muhabbet eşliğinde Bolu’yu geziyoruz. Muhabbet Dem’i etkinliğimizin 2.sini Ankara Hayat Vakfı’ndan,    Kütahya ve Sakarya SİHAT ekiplerinden dostlarımızla gerçekleştirdik. Birlikte muhabbetimizi pekiştirirken, Gölcük ve Göynük’ün yollarını adımladık.

Etkinliğimizin bir bölümünde  Bolu İl Sağlık Müdürümüz Muhammed Emin Demirkol bize eşlik  etti. Birlikte gerçekleştirdiğimiz söyleşide bizlere güzel tavsiyelerde bulundu.

Hastalık, mazlum olma halidir. Mazluma ve yolda kalmışa yardım etmeye iman etmişsek her hastasında cenneti gören hekimler olmak gerekir. Bir Müslümanın sıkıntısını giderenin Allah ahirette sıkıntısını giderir. Üfleyip püflemeyen hekimler olmalıyız. Yol açmak, ufuk açmak gerek; bu bakış açısıyla yol almalıyız.’’ Tavsiyelerinde bulunurken bizlere dediği şu söz kaldı hem akımızda hem dilimizde:  Görev talep edilmez, gelirse geri çevrilmez, alınca da en çok istiyormuş gibi çalışılır.”