Ülkemizde ilk COVID-19 vakasının görülmesiyle birlikte planladığımız tüm etkinliklere, edineceğimiz tüm kazanımlara ve daha bir çok şeye ne yazık ki süresiz olarak ara vermek zorunda kaldık. İşte tam da bu noktada ne yapsak diye düşünürken uzakta da olsak aslında beraber olabileceğimizi fark ettik. Ortak meraklar, alanında uzman konuklar ile ”konuşacak daha çok şeyimiz var” dedik ve hiç zaman kaybetmeden okullar kapanır kapanmaz bir nevi Kitapta Yazmayanlar serimizin online devamı olan bu serimizi başlattık. Ve bu sayede bugüne kadar birçok hocamızdan onlarca farklı konularda hayat tecrübeleri edindik, bilgi birikimlerine ortak olduk. Hadi gelin hep birlikte bu seride neler yaptığımıza bir göz atalım:

Serimizin ilk programında ”Evlat akademik başarı ile birleşir mi?” sorusuna hep birlikte yanıt aradık.

Bu soruyu yönelttiğimiz değerli hocamız ise bu konuda tam bir başarı örneği idi… 2 kız çocuğuna annelik yapan Dr. Öğt. Üyesi Hayrunnisa Bekiş BOZKURT evlatları ile birlikte Pediatri Yan Dal Uzmanlık Sınavında Türkiye 9. su olabilmeyi başarmıştı. Ve bunu Kars gibi perifer bir ilde yapmıştı. Hepimizin hayranlık duyarak takip ettiği hocamız halen İstanbul Göztepe EAH’nde Çocuk Allerji bölümünde eğitimine devam etmekte.

Bunca yoğunluğu içinde bize zaman ayıran hocamıza bir kez daha teşekkür ediyor, kendisiyle yapacağımız diğer programları da heyecanla bekliyoruz.

Bu arada programın içeriğini, sorunun cevabını merak edenleri Youtube kanalımıza bekleriz…

Serimizin ikincisinde konuğumuz Rize’de özel hekimlik yapmakta olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Bülent GÜVENDİ hocamızdı. Bu sefer bambaşka bir sorumuz vardı tabi ki de; ” Değişen ve gelişen 21. yüzyıl dünyasında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp yöntemlerinin yeri neresiydi?”

Hepinizin de tahmin edeceği gibi değerli hocamız modern tıbba entegre bir şekilde bu yöntemlerin nasıl yapılabileceğinden bahsetti. Üzerlerine yazılan binlerce akademik makale yüzlerce klinik çalışma olan bu yöntemlerden siz hangilerini biliyorsunuz peki?

Bu sefer de konuğumuz Erzurum’dan… Atatürk Üniversitesi’nin en genç profesörlerinden birisi olan değerli hocamız Prof. Dr. Elif ÇADIRCI.

Ömrünü bilime adayan değerli hocamızdan akademik başarılar yönünde tavsiyeler aldık. Ayrıca bir farmakolog olması hasebiyle de daha 2020 Mayıs ayında kendisinden koronavirüs ile alakalı aşı ve ilaç çalışmaları üzerine dünyadaki gelişmeleri konuştuk…

Serinin dördüncüsünde aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza biraz da fakültelerinden bahsetmek, geldiklerinde nerelerde, nasıl bir ortamla karşılaşacakları konusunda fikir sahibi olmalarına yardımcı olmak istedik. Bu bağlamda fakültemiz anatomi laboratuvarından canlı yayın şeklinde yaptığımız programda kamera önünde değerli hocalarımız Dr. Öğt. Üyesi Yalçın AKBULUT ve Uzm. Aslı Beril KARAKAŞ kamera arkasında ise Dr. Öğt. Üyesi M. Bora UZUNER, Dr. Öğt. Üyesi Erengül BODUÇ ve Dr. Öğt. Üyesi Pınar BAYRAM destek verdi.

Program boyunca hem kişisel gelişim üzerine sohbet ettik hem de laboratuvarımızın imkanlarını bizzat görerek öğrenmiş olduk. Program sonunda da arkadaşlarımızı uzaktan da olsa eğitim kadavramız ile tanıştırmış olduk.

Her seferinde daha yeni, daha heyecan verici şeyler öğrendiğimiz ve sürekli motivasyonumuzu tazelediğimiz serimizin beşincisinde konuğumuz biz öğrencilerin biricik ablası Uzm. Dr. Seda ÇELİK oldu. Bu sefer konumuz kaçınılmaz olan TUS sınavı idi. Nasıldı, Nasıl çalışılmalı, nelere dikkat etmeliydi ?…. ve daha bir çok soruya cevaplar bulduk.

Şuan da Ardahan’da mecburi hizmetinde olan ablamıza kolaylıklar diliyor, daha yeni etkinliklerde bir araya gelmeyi iple çekiyoruz…

Bu sene ilk kez öğrenci alan diş hekimliği fakültemize gelen arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek, bu fakülteyi okurken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatarak yol gösterici olması açısından serimizin altıncısında konuğumuz Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. Dönem 5 öğrencisi Stj. Dt. Ahmet AYDIN idi.

Elbette ki birden hayatımızın merkezine yerleşen pandemiyi de görmezden gelemezdik. Bu nedenle serinin yedincisinde bu işin merkezine konuk olup en baştan beri büyük fedakarlıkla işinin başında olan kıymetli hocamız Doç. Dr. Murat KARAMEŞE’den bilgiler edindik.

Kars ili için yetkilendirilmiş tek COVID-19 tanı laboratuvarını baştan sona hocamızın kıymetli anlatımlarıyla gezdik, inceledik.

Konunun meraklıları için programın tamamı Youtube kanalımızda yayında…

”İlgi bilgiyi, bilgi başarıyı, başarı beğeniyi getirir…”

Bu programımızda da cevabını aradığımız soru ”Dünyanın en prestijli mesleği nedir?” idi. Derin sosyal analizleri, ilgi çekici üslubu ile bu sorunun kaçınılmaz muhattaplarından birisi de tabi ki değerli hocamız Dr. Öğt. Üyesi Eray ATALAY idi.

Yurt dışında hekimlik üzerine konuştuğumuz serinin dokuzuncu etkinliğinde konuğumuz uzun yıllar Suudi Arabistan ve İngiltere’de özel hekimlik yapmış olan yeni fakültemizin değerli hocası Dr. Öğt. Üyesi Tahir ATAÖZDEN oldu. Ayrıca programımıza sürpriz yaparak katılan hocamızın değerli oğlu Can ATAÖZDEN de yurt dışında hekimlik üzerine güncel durumdan bahsettiler.

Hayat ne yazık ki hepimiz için aynı derecede zor olmuyor. Bazılarımız bu konuda biraz daha şanssız olabiliyor. Ancak kader tüm bu zorluklar içinden güzel başarı hikayelerine de kapı aralıyor. Serinin onuncusunda tam olarak buna şahit olduk. Hayatın onca cilvesine rağmen başarılı bir akademik kariyere imza atmayı başaran değerli hocamız Doç. Dr. Fehmi ODABAŞOĞLU’na yoğun çalışma temposu içinde bizlere de zaman ayırdığı için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

SERİMİZİN TÜM ETKİNLİKLERİNE YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ…

DAHA NİCE ETKİNLİKLERDE GÖRÜŞÜNCEYE DEK KENDİNİZE İYİ BAKIN…