Bizleri etkinlikler arasında en çok dinlendiren, dinlendirirken düşündüren ve hayatın gerçeklerini bir nebze de olsa görmeye iten etkinliğimiz : “Belgesel Günleri”

Her yıl, farklı farklı konuları ele alan belgesellerden üyelerimiz için en iyisini seçip, dönem içerisinde her hafta veya iki haftada bir olmak üzere, seçtiğimiz belgeselin bölümlerini izliyoruz. O hafta izlediğimiz bölüm hakkında kafamızda canlanan fikirleri birbirimizle paylaşıp, bir nevi belgeselin tahlilini yapmış ve daha fazla özümlemiş oluyoruz. Bu dönemki seçtiğimiz belgesel ise; “Aile Olmak”

11 bölüm olarak yayınlanan ve yönetmenliğini Emre KARAPINAR’ın yapmış olduğu Aile Olmak belgeseli, bütün yıkıcı unsurlara rağmen aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele eden annelerin, babaların ve çocukların etkileyici hikayesi ile karşımıza geliyor. Aile Olmak belgeselini izlerken yokluk içinde varlığı yaşamaya çalışan ailelere şahit olup, aileyi ayakta tutan unsurun mülk, para veya rehavet değil; sevgi bağı olduğunu görmüş olduk. Belgesel, küçük bir aile yapısından ziyade, insanlık ailesini anlatarak, coğrafyalarda yaşanan zorluklar karşısında hemhal olabilmenin önemini aktarmak istiyor.

Bizler de bu belgeseli izleyip, hakkında konuşarak vermek istediği mesajı daha çok kavramaya çalıştık.