SDÜ SİHAT olarak; her etkinlikteki amacımız olan gönüllere dokunmak ve iyiliği tüm dünyaya yaymak hedefleri doğrultusunda lise ziyaretleri gerçekleştirdik.

Bu etkinliklerdeki gayemiz; üniversiteli olma hedefi ile çalışan öğrencilerin kafa karışıklığını gidermek, tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesini her yönüyle anlatmaya çalışarak onlara ışık tutmak, merak ettikleri sorulara cevap vermek, biraz olsun motivasyon kazandırmak aynı zamanda bizlerin empati kurmasını sağlamak ve SİHAT’i onlara tanıtarak hedef ve niyet tazelemekti.

Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde öğrencilerle vakit geçirip onlara;
Tıp ve Diş Hekimlikleri bölümlerini tanıtıp bilgiler verdik.
Üniversite sınavına hazırlık sürecinde yaşadığımız ders çalışma tecrübeleri ve stresle mücadele konusunda elde ettiğimiz birikimlerimizi paylaştık.
Hayatımızın bir gerçeği olan stres ile baş edebilme adına stres yönetimi konusunda bilgiler verip uygulamalı çözümler aktardık.

Aile hekimliği asistanı Yavuz ÖZCAN’dan “Sosyal Medya Kullanımı ve Bağımlılık” konusunda verdiği sunumu dinledik.

Etkinliğimizi küçük bir yarışmayla eğlenceli bir şekilde sonlandırarak katılımcı liseli arkadaşlarımıza günün hatırası olması dileğiyle kitap hediye ettik.
Etkinlik sonrası liseli arkadaşlarımızla soru-cevap şeklinde diyaloglar kurduk ve etkinlik ile ilgili fikirlerini aldık. Öğrenci arkadaşların etkinlikten memnun olduklarını dile getirmesi bizi de memnun etti.
Etkinliğimiz çerçevesinde ziyaret ettiğimiz okullarda bizleri sıcak bir şekilde karşılayıp her türlü kolaylığı gösteren hatta yemek bile ikram eden okul idarecileri ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Son olarak; liseli arkadaşlarımızla tanıştığımız için çok mutlu olduk, kendilerini önümüzdeki yıllarda ailemizde görmeyi çok isteriz. Liseli arkadaşlarımıza sınavlarında başarılar diliyoruz.